ELITE VIDEO EXPRESSIONS



Support this channel and subscribe for more!

ALL PRICES FROM WALLMART

Had to clear this up as it should never be an excuse! I hope this video helps you guys.

I’ve had a crazy 2 weeks that have tested me physically and emotionally! I’ve got some awesome things in the pipeline!
EQUIPMENT I USE TO MAKE THESE VIDEOS:
Camera:

Main lens:

Secondary lens:

Third lens:

Memory card:

Microphone:

Laptop:

Editing Headphones:

GYM STUFF
My Gym Headphones:

Arm Blaster:

Lifting belt:

My basic Af Gym bag:

Lifting Straps:

Lights in the gym for crazy downlighting:

Intro: (0:00)
Budget Protein Sources: (1:01)
Breakfast: (2:26)
Meal 2 lentils: (2:51)
Meal 3 Chicken: (3:20)
Meal 4 Eggs: (3:53)
Outro: (4:22)

#mealprep #NoelDeyzel #BudgetMealPrep

Follow me:
Instagram:


Facebook:


TikTok:

source

Similar Posts

How to Wake up Early Every Day to be Productive

Breaking patterns and norms set by society is one way to begin shaping your life for the better. Waking up...

Read More

Do’s and Don’ts of Wide Leg Jeans | How to Style Wide Leg #Jeans (Shop on my #Amazon Storefront)

source

Read More

Natural Sounds for Sleep: Relaxing Tropical Rainforest

Provided to YouTube by The Orchard Enterprises Natural Sounds for Sleep: Relaxing Tropical Rainforest · Jamie Llewellyn Natural Sounds for...

Read More

How To Survive A Day On No Sleep

Sleep is an essential part of life, but sometimes, we don’t get enough of it. How can you get through...

Read More

3 livres pour augmenter ta motivation #développementpersonnel #motivation #lecture #livre

EST CE QUE TU CHERCHES A AUGMENTER TA MOTIVATION ? Si tu cherches a augmenter ta motivation voici 3 livres...

Read More

25 Responses

  1. Prices here definitely not that cheap but still cheap compared to normally what we eat. I bought everything on this video. I spent 30 euros not counting meat because already had and protein was most expensive at 15 euros. Meat is probably as well expensive part. Lentils i think costed like 2 or 4 euros not cents as well rive small bags 4 euros not big bag in cents and so on still pretty cheap I had two shakes I'm very full other diets I tried I always under consuming calories

  2. I wish there's a cook book of basic bodybuilding recipes on a budget/broke people. Instead of watching countless hours of videos. It's totally hopeful don't get me wrong! I just rather have a cookbook. I suffer from over thinking it and sometimes I just need something to tell me what to eat or get.

  3. Hi noel,
    Thank you so much for this video.
    As a 15 year old boy who is trying gain weight in a healthy way these foods look delicious and i will try to make them.

    Please make a video on how to grow abs and muscles for teens at home:)

  4. I remember in high school I would eat fried rice with eggs, vegetables, chicken or ground beef and spaghetti with ground beef and I would just alternate every week. For breakfast I would have a protein shake with blueberries, banana, peanut butter, oatmeal, and milk. For snack I would just eat two eggs with ketchup

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *